شما اینجا هستید: خانه / اخبار / مجمع روحانیون مبارز حوادث اخیر در مجلس شورای اسلامی را زیبنده مجلسی در تراز جمهوری اسلامی نمی داند.

مجمع روحانیون مبارز حوادث اخیر در مجلس شورای اسلامی را زیبنده مجلسی در تراز جمهوری اسلامی نمی داند.

بنام خدا

جلسه مجمع روحانیون مبارز شب گذشته به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی و حضور اعضا تشکیل شد.

در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، اخبار فرهنگی و سیاسی کشور و جهان گزارش شد ومورد تحلیل قرار گرفت. 

مجمع ضمن تقدیر از تلاش های وحدت آفرین در هفته وحدت، وتاکید مجدد بر ضرورت آن در جهان اسلام، ضمن ابراز تأسّف از رفتار کسانی که در جوامع شیعی بویژه در داخل کشوربه بهانه های مختلف دست به اقدامات هنجار شکنانه وضد یکپارچگی جهان اسلام می زنند به شدّت آن را محکوم کرد.

همچنین مجمع در این جلسه با توجه به حوادث اخیر در مجلس شورای اسلامی بر اهمیت جایگاه مجلس و برحقوق نمایندگان در اظهار نظر در باره تمام مسائل کشورتاکید کرد و با توجه به دیدگاه امام خمینی( ره ) که مجلس را در راس امور می دانستند، رفتارهای آزاردهنده بعضی از نمایندگان را که مانع استیفاء این حقوق می شود زیبنده مجلسی در تراز جمهوری اسلامی نمی داند.

همچنین دراین جلسه، مجمع خشونت های جنایت باری که در هفته ها وماه های أخیر به دست افراد یا گروه های فریب خورده ویا جاهلان متعصّب بنام اسلام در نقاط مختلف جهان شکل می گیرد را مورد بحث و بررسی قرار داد. 

اگرچه همه اهل انصاف در جهان می دانند اهانت هائی که در غرب به مقدسات اسلام می شود و جنایت هایی که صهیونیست ها انجام می دهند و کشتار مردم مظلوم در جای جای کشورهای اسلامی به دست عوامل آنان، عامل اصلی در به وجود آمدن این خشونت ها است؛ اما علی رغم این واقعیّت تلخ مجمع روحانیون حادثه أخیر و ناگوار پاریس( که هنوز در هاله ای ازابهام است ) و نیز کشتار بیش از هزار نفر از مردم بیگناه نیجریه که توسط گروه جهالت محور<< بوکو حرام >> انجام شد را بیگانه از اسلام و تعالیم وحی و رفتار پیامبر اسلام ودیگر

 پیامبران الهی می داند و این گونه اقدامات را چه براساس تعصبات جاهلانه و چه در پی دسیسه دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین انجام شده باشد به شدت محکوم می کند.

همچنین مجمع روحانیون مبارز  بازداشت روحانی برجسته بحرینی،  جناب شیخ علی سلمان را عملی ناروا دانسته وآن را محکوم می کند.

حکومت بحرین ودیگر حکومت ها باید توجه کنند که این گونه اقدامات در برابر رفتارهای مدنی شهروندان ، راه را برای افراطیون در منطقه هموار می کند.

 روابط عمومی مجمع روحانیون مبارز

۲۳دیماه ۱۳۹۳      

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top