شما اینجا هستید: خانه / اخبار / حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز: اعلام نظر درباره کابینه به معنای سهم‌خواهی نیست بلکه به معنای مشاوره دادن در امور کشور است.
حجت الاسلام والمسلمین  محمدعلی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز: اعلام نظر درباره کابینه به معنای سهم‌خواهی نیست بلکه به معنای مشاوره دادن در امور کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز: اعلام نظر درباره کابینه به معنای سهم‌خواهی نیست بلکه به معنای مشاوره دادن در امور کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین  محمدعلی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز: اعلام نظر درباره کابینه به معنای سهم‌خواهی نیست بلکه به معنای مشاوره دادن در امور کشور است.

محمدعلی ابطحی در گفت‌وگویی در خصوص گمانه‌زنی‌های مطرح شده برای تشکیل کابینه دولت دوازدهم، گفت‌: در وعده‌های انتخاباتی آقای روحانی بحث از تغییر کابینه زیاد مطرح شد و توقع کلی از ایشان تغییر کابینه دولت دوازدهم است.

وی با بیان اینکه تمام امکانات و گمانه‌زنی‌ها نتیجه مشاوره‌ دادن عمومی به رییس جمهور است، افزود:‌ نهایتاً آقای رییس جمهور خود کابینه را انتخاب می‌کند و وزرا را می‌چیند اما لزوم تغییر در دولت از دیدگاه‌هایی است که رییس جمهور هم در مناظرات انتخاباتی و هم بعد از آن در سخنرانی‌ها ارائه کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: عمده‌ترین توقعی که از رییس جمهور می‌رود  این است که نتیجه تغییرات بهبود وضعیت سیاسی و اقتصادی جامعه باشد و محورهایی که رییس جمهور برای آن رأی آورده مورد توجه قرار گیرد.

ابطحی استفاده از جوانان، زنان و افرادی از مذاهب و ادیانی غیر از اسلام در کابینه را مورد تأکید قرار داد و گفت: ایجاد یک همدلی در کابینه دولت آینده ضرورت دارد و این موضوع مورد توجه مردم و رهبری است و اگر دولتی تشکیل شود که این همدلی در آن وجود داشته باشد قطعاً مفید خواهد بود.

این عضو مجمع روحانیون مبارز خاطرنشان کرد:  به نظر من  هر کس دیدگاه‌ها و گزینه‌های پیشنهادی خود را برای کابینه آینده مطرح می‌کند  به معنای سهم‌خواهی نیست بلکه به معنای مشاوره دادن است.

وی تصریح کرد: در عین حال نکته قابل توجه این است که رییس جمهور توجه داشته باشد کسانی که به او رأی دادند چه دیدگاهی دارند و این قطعاً در انتخاب کابینه موثر است. انتهای پیام

منبع: ایسنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top