شما اینجا هستید: خانه / اخبار / حجت الاسلام انصاری در مراسم شب قدرماه مبارک رمضان:جامعه علوی باید جامعه اقتصادی سالم و جامعه تولیدگرا باشد.
حجت الاسلام انصاری در مراسم شب  قدرماه مبارک رمضان:جامعه علوی باید جامعه اقتصادی سالم و جامعه تولیدگرا باشد.

حجت الاسلام انصاری در مراسم شب قدرماه مبارک رمضان:جامعه علوی باید جامعه اقتصادی سالم و جامعه تولیدگرا باشد.

حجت الاسلام انصاری در مراسم شب  قدرماه مبارک رمضان:جامعه علوی باید جامعه اقتصادی سالم و جامعه تولیدگرا باشد معاون پارلمانی رییس جمهور در مراسم شب ۲۱ ماه مبارک رمضان که در حسینیه مکتب العباس منطقه ۱۹ تهران برگزار شد گفت: دولت با همه قوا در میدان اقتصادی کشور تلاش می کند تا مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند.حجت الاسلام  والمسلمین انصاری در خصوص اهمیت شبهای قدر و شهادت امیر مومنان (ع) فرمودند: سعی شده است که شب قدر نامشخص باشدنه قرآن کریم مشخص کرده است که شب قدر کدام یک از شبهای ماه مبارک رمضان است و نه در روایات آمده است برخی روایات ۲۱ را و برخی روایات دیگر به شب ۱۹ اشاره کرده است و بسیاری از روایات شب ۲۳ را لیله القدر معرفی کرده اند . لیله القدری که به تعبیر قران از هزار ماه بالاتر است .

حضرت فرمودند شب ۱۹، شب اندازه ها و تقدیرات است و شب ۲۱ شب تنظیم نقشه زندگی تا سال بعد و شب ۲۳ امضاء نهایی این برنامه راه و مقدرات است . بنابراین بسیار شایسته است همانگونه که مردم شریف ایران هرسه شب را به احیاء می گذرانند بویژه در شب ۲۳ ، همت شود که از همه فضیلتهای این ماه برخوردار شوند . از جمله بسترهای ارزشمند ماه مبارک رمضان برای برخورداری باشکوه از این نعمتهای الهی وجود ارزشمند امیر مومنان و نام شایسته آن حضرت است که گره خورده است به اوج این ماه یعنی دهه سوم در لیالی قدر . پیامبر اکرم می فرمایند علی مع الحق و حق مع العلی : هرکس دنبال حق می گردد در هر مساله ای باید سراغ علی را بگیرد چون حق با اوست و او باحق است . مدار حق امیر مومنان (ع) است .

در روایات دیگری پیامبر فرمودند: علی میزان الاعمال همه می دانیم در قران آمده است که ما در روز قیامت ترازوهای عدالت را برپا می کنیم . هر کسی که اعمال شایسته او بیشتر باشد اهل بهشت است و آن کس کفه اعمال بد او بیشتر باشد اهل جهیم و نار است . آن ترازویی که انسانها را و اعتقاد انها را با آن می سنجند وجود مقدس امام علی ع است حضرت علی (ع) بعنوان انسانی که در همه شاخصه های انسانی در اوج قله و بالاترین سطح قرارگرفته میزان سنجش اعمال انسانهاست یعنی همه رفتار انسانها از آغاز تا پایان غیر از خاتم النبیین با ترازو و وجود علی و اعمال علی سنجیده می شود . ما با نهج البلاغه انقلاب کردیم نهج البلاغه بود که انقلاب اسلامی را سامان داد ، امام را به حرکت در آورد ، آرمانهای نهج البلاغه و حکومت علوی بود که مردم را سراسیمه در دفاع مقدس به میدان آورد نهج البلاغه نباید در جامعه مهجور باشد نهج البلاغه کتاب زندگی است که باید به آن مراجعه کنیم و ببینیم حضرت علی (ع) نگاهش به نماز به جهاد به پاک دامنی چگونه بوده است.

مسئولان و خدمتگزاران نظام در هر عرصه ای که هستند و خدمت می کنند باید عهدنامه مالک اشتر را بارها بخوانند و بخوانیم و مو به مو مورد توجه قرار دهیم و قضات ما باید قضاوت علوی و نامه های قضاوت گونه علی (ع) را مدنظر قراردهند ، باید در این مکتب درس عدالت آموخت و قوه قضاییه ما که بحمدالله افتخار دارد در مسیر عدالت علوی سازماندهی شده است باید در این مکتب حرکت کند . علی(ع) بعنوان یک جوان الگوی جوانان است . یک الگو برای رزمندگان ، برای مجاهدان ، برای سربازان الگویی مناسب است که خوشبختانه جوانان ما در دوران دفاع مقدس و دوران انقلاب اسلامی به این بعد الگو بودن وجود علی مرتضی (ع) اقتدا کرده اند جانشان را فدا کردند و به گرد شأن انقلاب و وجود امام پروانه وار چرخیدند وخون دادند و شهید شدند و جانباز و اسیر شدند و نگذاشتند ایران عزیز در دست قاصبان بماند . حضرت علی (ع) فرمودند خداوند جوان بیکار را دوست ندارد جوانان نباید بیکار باشند , البته باید زمینه اشتغال در جامعه فراهم شود دولت با همه قوا در میدان اقتصادی کشور تلاش می کند تا مشکلات اقتصادی را برطرف کند و برای جوانان کشور زمینه اشتغال را فراهم کنند که این عمل یک عمل علوی و عبادی بزرگ است این در سمت علی (ع) حرکت (ع) حرکت کردن است جامعه علوی باید جامعه تولیدگرا باشد جامعه علوی باید جامعه اقتصادی سالم باشد . امیر مومنان به ما آموخت برای رسیدن به حق باید از ابزار حق استفاده شود و برای رسیدن به قدرت باید از طریق حق حرکت کرد .

درخصوص آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای باید عرض کنم هم اکنون که شما در مجلس عزای امیرالمومنین هستید فرزندان شایسته شما مردم که در طول ماه مبارک رمضان به سختی برای دفاع از حق شما و حفظ منافع ملی زحمت کشیدند هم چنان مشغول جهاد دیپلماتیک خود هستند و شب احیا را که دوست داشتند در میهن اسلامی در میان شما باشند همانند شب نوزدهم سپری کردند من تقاضا می کنم از همه شما امشب برای تمام جهان اسلام و مشکلات کشور عزیزمان بویژه برای پیروزی سربازان عرصه دیپلماسی دعای مخصوص بفرمائید و اخبار که تا امروز گرفته ایم خوشبختانه با فشار سربازان عرصه دیپلماسی بر مواضع بحق جمهوری اسلامی ایران در جهت تنظیم سند نهایی موفقیت آمیز بوده است . رعایت خطوط قرمز که تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری است برنامه عمل تیم هسته ای ماست و آنچه که مسلم است دولت و سرداران عرصه دیپلماسی برای دفاع از حقوق مردم و حل تحریم های ظالمانه نهایت تلاش خودشان را انجام می دهند . انشااله به دعای خیر مردم عزیز در این شب قدر خداوند پیروزی را نصیب جمهوری اسلامی ایران بفرماید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top