شما اینجا هستید: خانه / اخبار / جلسه مجمع روحانیون مبارز دیروز در غیاب رئیس مجمع برگزار شد. در این جلسه از خدمات مرحوم صادق طباطبایی تجلیل شد.

جلسه مجمع روحانیون مبارز دیروز در غیاب رئیس مجمع برگزار شد. در این جلسه از خدمات مرحوم صادق طباطبایی تجلیل شد.

           بنام خدا

           جلسه مجمع روحانیون مبارز شب گذشته(چهارم اسفندماه۹۳) تشکیل شد. در این جلسه در غیاب رییس مجمع، در ابتدا گزارشی از مراسم پرشکوه تشییع و تدفین سرکار خانم سیده فاطمه خاتمی در اردکان و یزد ارایه شد و مجمع روحانیون ضمن تسلیت مجدد به حجه الاسلام و المسلمین خاتمی و والده مکرمه و برادران و خواهران ایشان و فرزندان معزز آن فقیده سعیده، از خداوند متعال تقاضای علو مقام برای وی و صبر و اجر برای بازماندگان طلب کرد و ازمردم خداجو دعوت کرد که در مراسم گرامیداشت این بانوی مکرمه در روز چهارشنبه این هفته در مسجد جامع شهرک غرب  ساعت ۱۸:۳۰ تا۲۰شرکت نمایند. مجمع همچنین از ممنوع التصویر و ممنوع الخبر شدن آقای خاتمی به شدت ابراز تأثر و تأسف کرد. این رفتار  غیر حقوقی و بدون مبنای قانونی که از سوی مقامات قضایی ابلاغ شده است، با روح آزادی بیان و قانون مداری که از اصول انقلاب اسلامی است، منافات دارد. دلسوزان انقلاب اسلامی و علاقمندان به مکتب امام خمینی و جمهوری اسلامی وظیفه دارند در برابر این بدعت های آشکار تذکرات لازم را بدهند. اگر چه تجربه و تاریخ نشان داده است که رفتارهای غیر منصفانه و ممانعت هایی ازقبیل ممنوع التصویر کردن افراد مقبول جامعه نتیجه معکوس دارد و به محبوبیت بیشتر آنان منجر می شود. هم چنان که در مورد آقای خاتمی و بعضی دیگر از شخصیت های مورد احترام  شاهد بوده ایم که علیرغم همه اتهامات و دروغ پراکنی ها و تضییقات، روز به روز محبوبیت شان در جامعه بیشتر شده و رفتاری مثل همین منع خبری معظم له نیز به ابراز علاقه بیشتر اقشار مختلف جامعه به ایشان منجر شده است.

همچنین در این جلسه گزارش جامعی از وضعیت حوزه علمیه نجف و نقطه نظرات مراجع عالیقدر آن حوزه مورد توجه قرار گرفت و مجمع ابراز امیدواری کرد که مردم عراق تحت قیادت مراجع عالیقدر و تلاش دولت و مردم عراق بتوانند بر گروه های تکفیری فایق آیند و پیروان همه ادیان و مذاهب بتوانند در کتار هم با آرامش و همزیستی مسالمت آمیز برای پیشرفت کشورشان توفیق یابند.

در پایان جلسه مجمع روحانیون مبارز از خدمات مرحوم صادق طباطبایی تجلیل کرد و مصیبت در گذشت این نیروی خدمتگزار انقلاب و مردم را به خواهر گرامی و فاضلش، سرکار خانم طباطبایی وبرادران و فرزندان و همسر گرامی اش و به خصوص به بیت مکرم امام خمینی و حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی و اخوان مکرمشان تسلیت گفت و برایشان از خداوند طلب صبر و اجر کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top