شما اینجا هستید: خانه / اخبار / بیانیه مجمع روحانیون مبارز در خصوص انتخابات ریاست جمهوری

بیانیه مجمع روحانیون مبارز در خصوص انتخابات ریاست جمهوری

مجمع روحانیون مبارز ضمن احترام به تمامی عزیزانی که خود را در معرض انتخاب مردم قرار داده اند با اظهار خوشوقتی از حضور جناب آقای هاشمی ایشان را مناسب ترین و تواناترین شخصی می داند که میتواند منشاء خدمات ارزنده، بهبود وضع اقتصادی، سامان دادن مدیریت آسیب دیده و رفع یا دست کم کاهش تهدیدها و خطراتی باشد که از هر طرف کشور و انقلاب را هدف قرار داده است.
باران: مجمع روحانیون مبارز در بیانیه ای تحلیلی، مواضع خود در خصوص جایگاه انتخابات در جمهوری اسلامی ایران و دلایل حمایت از آیت الله هاشمی رفسنجانی را تشریح کرد و از همگان خواست تا وی را در این عرصه یاری کنند.
به گزارش باران، متن بیانیه بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
جمهوری اسلامی بر پایه رای مردم استوار است و انتخابات قلب مردمسالاری است که در قانون اساسی ما نیز بر آن تاکید شده است و حضرت امام خمینی(س) نیز بدرستی فرمودند که در جمهوری اسلامی”میزان رای ملت است”. مجمع روحانیون مبارز همواره در عین مشخص کردن شاخصهای انتخابات مطلوب براهمیت آن و لزوم حضور مردم در آن تأکید داشته است و از حکومت نیز خواسته است که زمینه حضور شاداب و مطمئن مردم را از هر جهت فراهم آورد.

در مقطع کنونی که مشکلات فراوانی از درون وتهدیدهای جدی از بیرون زندگی مردم و به خصوص طبقات کم درآمد و محروم را تحت فشار قرارداده و امنیت و ثبات و پیشرفت کشور را به خطر انداخته است بدون تردید انتخابات پر رونق، سالم و مطلوب هم میتواند دلخوریهای موجود را جبران کند و هم از شدت تهدیدها بکاهد.

ضمن فراخوان آحاد ملت به حضور پر شور در انتخابات ریاست جمهوری و با تکیه بر مطالبات و اولویتهای کنونی از جمله فراهم آمدن فضای امن، اصلاح پایه های اقتصاد آسیب دیده کشور، بهبود بخشیدن به معیشت مردم بخصوص طبقات کم درآمد و محروم، تلاش برای رفع تهدیدهای بیرونی علیه کشور، گذر از فضای امنیتی، برقراری مدیریت عقلانی و بهره گیری از توان و دانش و کارایی همه نیروها و اهتمام به اخلاق وادب و معنویت بخصوص از سوی مسئولان و دست اندرکاران، اعلام میدارد که حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در صحنه، فرصت مناسبی برای دستیابی به آنچه بیان شد و عبور دادن کشور از شرایط سخت کنونی با هم آهنگی و هدایت مقام معظم رهبری می باشد.

سابقه روشن جناب آقای هاشمی و فداکاری و دلسوزی ایشان نسبت به انقلاب و کشور و همراهی طولانی مدت با امام ونهضت باضافه تجربه ارزشمندی که حضور ۳۰ ساله ایشان در متن حوادث و مدیریت کشور که منجر به دیدگاههای کاملتر و بهتر  برای اداره جامعه شده است بر کسی پوشیده نیست و بنظر ما آنچه جناب آقای هاشمی را به حضور در انتخابات وادار کرد نه انگیزه شخصی که درک خطرات موجود و احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت کشور وملت و انقلاب بوده است و این اقدام شجاعانه ستودنی است.
مجمع روحانیون مبارز ضمن احترام به تمامی عزیزانی که خود را در معرض انتخاب مردم قرار داده اند با اظهار خوشوقتی از حضور جناب آقای هاشمی ایشان را مناسب ترین و تواناترین شخصی می داند که میتواند منشاء خدمات ارزنده، بهبود وضع اقتصادی، سامان دادن مدیریت آسیب دیده و رفع یا دست کم کاهش تهدیدها و خطراتی باشد که از هر طرف کشور و انقلاب را هدف قرار داده است.

مجمع از همه شخصیتهای دینی، سیاسی و اجتماعی از عالمان عالیقدر از فرهنگیان  و دانشجویان و اساتید، از اصناف مختلف، از کارفرمایان و کارگران و کشاورزان می خواهد که با حمایت خود از آیت الله هاشمی رفسنجانی وظیفه تاریخی خود را به انجام برسانند و از آحاد کشور به ویژه ایثارگران و خانواده سرفراز شهیدان دفاع مقدس درخواست میکند که با حضور در انتخابات و شور آفرینی، بیاری خداوند زمام امور را بدست با کفایت این روحانی عالیقدر و انقلابی ارجمند و مدیر و مدبر و سیاستمدار مردم دوست قرار دهند. باشد که لطف و مدد حق از این مرحله حساس به آینده ای بهتر و امیدوار کننده تر گذر کنیم.

مجمع روحانیون مبارز
۲۶/۲/۱۳۹۲»

یادآور می شود، مجمع روحانیون مبارز در جلسه فوق العاده شب گذشته خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی حمایت این مجمع از کاندیداتوری آیت الله هاشمی رفسنجانی را در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top